Diğer Fiyatları

Mke 14 Lü Browning Tabanca Fiyatları 2022

Mke 14 Lü Browning Tabanca Fiyatları 2021
Mke 14 Lü Browning Tabanca Fiyatları 2022

2022 tabanca fiyatları – MKE Silah Fiyatları 2022 – browning fiyat listesi sıfır mke yazımızda konuya ilişkin bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz.

Mke 14 Lü Browning Tabanca Fiyatları 2022; insanlık tarihi boyunca gelmiş geçmiş tüm insanlar ateşli silahlara meraklı olmuşlardır. Bu dönem eski yıllara bakıldığı zaman 1550’li yıllara dayanmaktadır. O yıllarda tabancalar insanların tek elle rahatça kullanabilecekleri şekilde üretilmiştir. Tek elle kullanılmak üzere üretilen tabancalar şimdiki teknoloji ile aynı değildi. Ateş edildikten sonra tekrar kurulması ve doldurulması gerektiği için savaşlarda askeri yavaşlatması sebebiyle çok tercih edilmiyordu. 

Yıllar geçtikçe teknoloji gelişti. Teknoloji geliştikçe silah alanında olan yenilikler de artmaya başlamıştır. Bu yeniliklere bir yenisini de Belçika’li olan  Moses Browning adında bir silah tamiri ustası eklemiştir. Bu usta 1880’lı yıllarda ürettiği ilk modele FM Browning adını vermiştir. Üretilen bu silah da 1903 yılında ise Mehmet Reşat tarafından patenti alınıp, üzerine tuğra bastırılarak polislere verilmiştir. 

MKE Silah Fiyatları 2022

MKE silah fiyatları 2022 yılında da değişiklik gösterebilmektedir. Makaleye konu olan 14 Lü Browning Tabanca da MKE silahları arasında yer almaktadır

Browning model silah Dünya’da en çok üretilen ve kullanılan silah modelidir. Türkiye’de ise yalnızca iki modeli üretilmektedir.  

  1. Klasik model 
  1. Gez dir. 500 metreye kadar ayarlama yapılabilmektedir. 

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda herkes tarafından sıkça kullanılan ve merak edilen MKE 14’lü Browning Tabanca Fiyatları 2022 yılında kaç TL olmuş bunları göreceğiz. Ardından silah bulundurma ruhsatı nasıl alınır, silah bulundurma ruhsatı için gerekli belgelerden  de bahsedip sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.  

Mke 14 Lü Browning Tabanca Fiyatları 2022 

 Bu silahların fiyatları ikinci el ve sıfır olmak üzere değişmektedir. Bir çok insan güvenilir yerlerden ikinci el almayı tercih ediyor. Bu silahların fiyatları ise kullanım durumuna ve satıcısına göre değişmektedir. 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişen fiyatlandırması vardır. 

Silah alırken piyasada bulunan her silah alınmamalıdır. Alınacak silahın mutlaka geçmişi kontrol edilmeli, güvenilir kişilerden alınmalıdır. 

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır 

Toplumsal olayların hızla arttığı bu dönemlerde insanlar kendilerini ve ailelerini dış etkenlerden ve dış tehlikelerden korumak için silah almaya meyilli oluyorlar. Silah almak ise herkesin kafasına göre yapabileceği bir durum değildir. Öncelikle bulundurma ruhsatı alınması gerekmektedir. Ruhsat alınması için istenilen ücret ise yaklaşık olarak 2.250 TL dir. 

Bu ruhsatı ise; 

  • 21 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, 
  • Silah bulundurmak için sağlık kurulundan , silah bulundurabilir raporu olan, 
  • Ve son olarak adlî sicili temiz olan herkes rahatça alabilir. 

Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler 

  • Öncelikle ikamet ettiğiniz ilin valiliğine dilekçe yazmanız gerekiyor. 
  • Derler veya üniversitelere bağlı hastanelerden sakınca olmadığına dair doktor raporu alınmalıdır. 
  • 6 adet vesikalık fotoğraf, ki bu fotoğraf son bir yıl içerisinde çekilmiş olup güncel olmalıdır. 
  • Devlete vadesi geçmiş olan vergi borcunuzun veya herhangi bir borcunuzun olmadığına dair belge olmalıdır. 

Harç ödemesine ait makbuz gereklidir. 

Yukarıdaki lazım olan belgeler başvuru yapmanız için gerekli olan belgelerdir. 

Browning Hangi Ülkenin Silahı?

Browning ABD silahı olarak bilinmektedir. Utah da 1927 de kurulan bir firmadır. Üürnleri farklı ülkelerde kullanılmıştır.

Mke 14 Lü Browning Tabanca Fiyatları Ne Kadar?

14 lü Browning fiyatları 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişebilmektedir.

Silah Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Öncelikle ikamet ettiğiniz ilin valiliğine dilekçe yazmanız gerekiyor.  Gerekli belgelerin toplanıp ilgili makama iletilmesi gerekir.

Yorumla