Eğitim Fiyatları

Ankara Arapça Kursları Fiyatları 2022

Ankara Arapça Kursları Fiyatları 2021
Ankara Arapça Kursları Fiyatları 2022

Ankara Arapça Kursları Fiyatları 2022;  İngilizce, Almanca gibi dünya üzerinden en çok konuşulan dillerden bir tanesi de Arapça dilidir. Afroasya dilleri ailesinden Sami koluna bağlı olarak bilinir. 2022 yılında Arap devletleri ilk sırada olmak üzere Orta Doğu, Kuzey Afrika gibi bir çok ülkede konuşulmaktadır. 

Bu dil 22 ülkede resmi dil olarak kabul edilmiştir. Ayrıca birleşmiş milletlerde pek az dil resmi dil olarak kabul edilir. Arapça dili ise bu 6 dil arasına girmiştir. 

Arap dünyasının ise yazı dili olarak kullandığı lehçe ise Arap lehçesidir. İslamiyet’e ait olan kutsal kitap Kur’an ise Kuran Arapçası ile yazılmıştır. Kur’an Arapçası ise İslamiyet dilidir. 

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda kısa olarak Arapça dilinden bahsettik. Asıl amacımız ise Arapça dilini öğrenmek isteyenler için Ankara Arapça Kursları Fiyatları 2022 yılında kaç TL den öğrecilere hizmet verecek bunun bilgisini paylaşmaktır.  

Daha sonra Arapça Kur Seviyeleri, Arapça Harfler Yazılışı ve Okunuşları, Arapça Öğrenmek Zor Mu gibi herkes tarafından çok merak edilen ve çok aratılan başlıklar hakkında da kısa kısa bilgiler vererek sizleri aydınlatmaya çalışacağız. 

Ankara Arapça Kursları Fiyatları 2022 

Birleşmiş milletlerde resmi dil olarak kabul edilen 6 dil arasında yer alan Arapça dili bu popülerlik ve değeri sayesinde oldukça fazla rağbet gören diller arasındadır. 22 ülke tarafından konuşulan bu dil ile bir çok ülkede rahatça konuşabilir iletişim sağlayabilirsiniz. 

Özellikle yazılışının zarifliği ile yazmayı bilenler tarafından bir çok hat sanatı da yapılmaktadır. Hat arapçayı güzel yazma sanatı demektir. Yani sadece konuşma alanında değil, iş, gezi, hobi gibi bir çok alanda işimize yaramaktadır. 

Günümüzde herkes tarafından beğenilip tercih edilen bu dili ise günümüzde bir çok dil kursu kendi ana dili Arapça olan öğretmenler vasıtası ile pek çok kişiye aktarılmaktadır. Ankara’da ise pek çok Arapça kursu bu hizmeti vermektedir. 

Kurs fiyatları size lazım olan kur ihtiyacı şeklinde ayarlanmıştır. Sahip olduğunuz ön bilgiye bakılarak Tıpkı Ankara Almanca Kursları yazımızda bahsettiğimiz gibi kur başı belirlenen fiyatlar ile toplam kur sayısı kadar ödeme yaparsınız. 

1000 TL olan kur başına ihtiyacınız olan 5 kur ise 5000 TL ödemeniz olur. 

Arapça Kur Seviyeleri 

A1 Seviyesi: Hiç- Az 

A2 Seviyesi: Az- Orta 

B1 Seviyesi: Orta- İyi 

B2 Seviyesi: İyi- Çok iyi 

C1 Seviyesi: Çok iyi- Ana Dil 

C2 Seviyesi: Anadil 
 

Arapça Harfler Yazılışı ve Okunuşları 

Arapça harfler yazılışları ve okunuşları tarafından diğer dillerden oldukça farklıdır. Latin alfabeleri gibi soldan sağa şeklinde değil, sağdan sola şeklinde yazılmaktadır. 

Toplamda 38 harften oluşur fakat temel şekil sayısı 17’dir. Alfabe ise aşağıdaki gibi yazılıp okunmaktadır. 

Arap alfabesi  
ﺍ         Elif ض‎   Dad 
ب       Be ط     Tı 
ت       Te ظ     Zı 
ث       Se ع    Ayn 
ج       Cim غ   Ğayn 
ح       Ha ف   Fe 
خ       Hı ق   Kaf 
د        Dal ك   Kef 
ذ        Zel ل   Lam 
ر       Ra م   Mim 
ز       Ze ن   Nun 
س     Sin ه   He 
ش     Şin و  Vav 
ص    Sad ي  Ye 
Arapça:  (ء Hemze)  

Arapça Öğrenmek Zor Mu 

Dil öğrenme konusunda pek çok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda ise sadece kendi ana dillerinin kullanıp başka hiçbir yabancı dil bilmeyen insanlar Arapça öğrenme konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. 

Bunun sebebi ise bu dilin sağdan başlayarak yazılması ve okunmasıdır. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda ise başa dilleri öğrenirken beynin sağ kısmını kullanırken Arapça dilini öğrenirken beynin sol kısmı devreye girdiğinden aykırı bir dil olarak da kabul edilmektedir. 

Arapça Kurs Fiyatları Ne Kadar?

1000 TL olan kur başına ihtiyacınız olan 5 kur ise 5000 TL ödemeniz olur.

Arapça Öğrenmek Zor mu?

Dil öğrenme konusunda pek çok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda ise sadece kendi ana dillerinin kullanıp başka hiçbir yabancı dil bilmeyen insanlar Arapça öğrenme konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. 

Yorumla